Elamine > Tervis

Inimesele vajalikud ained, nende ala- ja üledoosid

<< < (2/2)

muusa:
Peale oma 1. last on mul meeles, et mu hemoglobiini tase veres oli 64, kuid normaalne on 120. Kuna olin nii läbi, siis oli loomulik, et manustasin rauakapsleid regulaarselt kõrvale, et üldse jalgu alla saada.

Päikesepoiss:
Usun, et ükski aine pole mürk ega ebavajalik. Nad on Maal olemas väga suure ja vajaliku ülesandega. Muidugi ei tea me alati, milline aine doos on meile vajalik ja milline kahjulik.

Ma usun, et looduses ongi need ained just õigel kujul. Vitamiini saab inimene tervisliku koguse ikka vastavaid vilju süües või juurikat närides. Nendes on just selline vahekord, kui on Maal elavale elusolendile tarvis. Kui aga muutua nende ainete vahekordi ning tasakaalu siis ei tea keegi ette, millised tagajärjed, ka märkamatud, võivad sellest tekkida.

Muidugi on ka olukordi, kui inimese keha on niivõrd haige, et sel on tarvis kiiresti saada teatud ainekogust. Kogust, mida võibolla toitu süües nii kiiresti omandada ei suudakski. Sellisel juhul on muidugi ravimid head. Muidugi ei läheks ravimeid vaja kui inimesed elaksid tervislikku ja hingeliselt tasakaalukat elu. Meie ühiskonnas ja linnaelus on keha ohutegureid aga niivõrd palju, et täiesti ravimitest määda vaadata pole mõtekas. Ma usun, et ravimite vajalikkus käib käsikäes meie vaimse arenguga.

Gardemea:
 "Andis Jumal (või emake loodus, kuidas kellelegi) haiguse, andis ka rohu", s.t., et looduses on kõik olemas, ja juba valmiskujul. Ainult et inimene on niivõrd kaugenenud kõigest sellest, et teadmised on jäänud aegade hämarusse.

Malviina:
Mina arvan ka et vähemalt midagi peaksime juurde võtma kui toidust ei saa, kahjuks ei ole toit enam täisväärtuslik, eriti see mis tuleb poest. Kõige raskem on meil D-vitamiiniga. On tõestatud, et Põhjamaades kannatavad D-vitamiini puuduses ca 70-80% elanikest. Meil lihtsalt pole selleks piisavalt päikest. Toidust saab seda aga põhiliselt ainult lõhest, mina küll iga päev lõhet ei söö. On veel uuringuid kus on testitud lapsi, neid kellele anti esimese eluaasta jooksul 2000 ühikut D-vitamiini päevas, nende hulgas polnudki praktiliselt hiljem suhkruhaigeid jm raskeid haigeid. Need kes aga ei saanud või said väga vähe, nende hulgas oli haiguste protsent suur. D-vitamiini üledoosi pole vaja karta kui saad samaaegselt piisavalt kaltsiumi ja magneesiumi.
http://8maa.blogspot.com/2010/01/d-vitamiini-puudus-kummitab-eesti.html

Veel üks link: http://aigarsade.com/Vitamiinidest_ja_mineraalidest.pdf

Navigatsioon

[0] Sõnum

[*] Eelmine lehekülg

Mine täisversiooni