Uue ajastu teadused > Vaimsed seadused

Vaimsus

(1/2) > >>

camilla:
Kogemus, mis muudab tajutavaks inimese seotuse maailmakõiksusega, looduse või kõrgema vaimuga, on suureks toeks oma "mina" puudutavate probleemide lahendamisel. Vaimsuse allikad võivad olla väga erinevad. Kord on selleks mere või mägede hingeminev ilu või kunstielamus, teinekord inspiratsioonihetk jalutuskäigult metsa või päikeseloojangu vaatamine, vahel rõõm lapse siirast naeratusest või tänutunne sõbra soojast sõnast, rahu palvusest või elava puu vastu toetamisest.
Suhe kõiksusega teeb inimese eetilisemaks, loob elule tähenduse, annab lootust ja tuge, õpetab isetut armastust ning taastab meelerahu.
Ükskõik, kuidas sa ka ei käituks, milliseid valikuid ei teeks, milliseid eksimusi ei peaks läbi elama, ikka jääd sa looduse osaks - niisamuti nagu linnud, loomad, puud, taevas. Ja oled inimeseks sündinuna kindlasti iseendana olemist väärt niisamuti nagu kogu muu loodus.
Õppinud küsima nõu Jumalalt või looduselt, palvetama või mediteerima, leiad üllatunult, et siiras küsimus saab varem või hiljem ka vastuse, mõnikord küll teises seoses ning teisel moel, kui oled oodanud.

Vaimsust ei saa teadlikult arendada, küll aga saab luua tingimused selle järkjärguliseks tekkeks iseendas. Neiks tingimusteks võivad olla:

mõtlema ergutava kirjanduse lugemine, kunstiteose vaatamine, muusika kuulamine

vaikuse ja endasse süüvimise nautimine

looduses viibimine

kirikus käimine

elu üle mõtisklemine ja elutarkade inimeste seltsis viibimine

tühisuse, kurjuse ja labasuse vältimine

oma aadete kaitsmine nii sõnas kui teos

(raamatust"Stressi teejuht, Kuidas saada lahti liigsest pingest")

Vikerkaarevärvi Pallike:
Ütleksin, et vaimust saab teadlikult arendada. Paljud elavad üldse nii, et ei teadvusta endale ümbritsevat, olles nagu unes. Ärgates läbitakse kiiresti verstapostid ja liigutakse aina kõrgemale.

Aitäh, imeline camilla, tekstis on palju tarkusi ja see tekitab lendamisetunnet, äratundmist ja hellust (aitahhkalli)

delfiin:
 (aitahhkalli) camilla...seda teksti lugedes tundsin, et olen üks looduse, elu, Kõiksusega...süda täitus armastuse ja soojusega  (aitahhkalli)

camilla:
Ma ise tunnen nüüd küll, et ei suuda ilma vaimsuseta mitte ühtegi päeva elada. See on täielik piin minu jaoks. Olles 10 päeva täiesti lõigatud vaimsetest teemadest, tundsin, et olen kui nõelaga tühjaks torgatud õhupall. See oli täielik piin, kui vaimsete teemade jaoks ei olnud päevas minutitki aega.
Samas, paljud inimesed elavad nii, et ei tunne sellest mingisugust puudust ja nn. Valguseinimesi peetakse veidi veidrateks :D Aga eks inimesed olegi erinevad. Asised ja tõsised ja reaalis kinni :)
Mina ei suuda ühtegi päeva mööda lasta nii, et ei vaataks pilvi või ei imetleks lilleõie ilu :)

muusa:
Mina küll igapäevaselt pilvi ja lilli ei vaata ja ei unista, aga ma mediteerin palju, teen reikit, energeetilisi harjutusi ja püüan kuulata iseenda mõtteid. Kirikusse ka satun üsna tihti, kuid seal ei käi ma usu pärast, kuigi austan seda kohta. Minu jaoks on kristlus ja ka muu religioon liiga piirides olemine. Seal eksisteerib sõna "peab", aga see sõna blokib kõik energiakanalid su sees. Ma olen see, kes just tahan olla, vaatan maailma üldisema, avatud pilguga ja pean end usklikuks siiski, kuid laiahaardelise pilguga ja tolerantselt. Minu vaimsus on minu sees ja see on alati minuga kaasas ja kiirgab ka teistele, ma loodan. :)

Navigatsioon

[0] Sõnum

[#] Järgmine lehekülg

Mine täisversiooni