Uue ajastu teadused > Vaimsed seadused

Vaba tahe - üks unustatud seadus

<< < (2/6) > >>

muusa:

--- Tsiteerin: Rosetta järgi detsember 10, 2010, 16:17:41 ---

Ma oma 7me lapse juures aina komistan ja kukun!

Ma pole väärt et elada!

--- Lõpeta tstitaat ---
Just lapsed on need, kes annavad rasketel aegadel jõudu võidelda. Sa komistad ja kukud küll, kuid alati saab ju püsti uuesti tõusta. Vahel on see raskem, aga just raskused teevad meid tugevaks. Ise olen üksikema ja igasugu jamasid üle elanud. Aga alati olen läbi raskuste püsti tagasi tõusnud. Me pole jumalad, et endalt elu võtta võiksime, elu on elamiseks siiski. :) Ole tugev Rosetta ja palju ingleid su ümber, kes sind valgustaksid! :)

AnnaNuustik:
Väga valgustavad vastused!

Mulle meenuvad väiksed lapsed ja nende loomulikud soovid joosta paljalt õuepeal ringi või saada seda, mida tahavad, kohe.
Tegelikult, kui aus olla, pole pildis mitte midagi valesti. Inimese loomulik õigus on ilma järjekorras seismata saia osta või ilma valetamata abirahasid saada, kui ta neid siiralt vajab.


Aga kuidas kaotatud vabat tahet tagasi saada?

AnnaNuustik:
 Hmm, ma arvan, et Maal on kohti, kus inimesed elavad nii, nagu neile meeldib ning neid ei ahista ükski seadus peale teineteise austamise kohustuse...

Lugesin ilmselge rõõmutundega raamatust "Väljaspool Aega ja Ruumi" (Terry O'Neill)  Ecuadori džungli elanikest (tšatšilialased), kes ei tunnista raha, on terved ja õnnelikud inimesed ja kes naudivad elu lihtsaid rõõme...

 Traagiline on, et eurooplased ja ameeriklased kutsuvad selliseid paiku arengumaadeks.

Õnnelaps:
Jah, väärtushinnangud on tänapäeva maailmas paigast ära. Enamus riike püüdleb selle poole, et saada "arenenud" riikide sarnasteks. Nad on nii haartud sellest materiaalse maailma illusioonist ja usuvad, et see viib õnne ja parima võimaliku elatustasemeni. Kahjuks ei pöörata tähelepanu sellele, et kui paljud inimesed sellistes riikides on haiged, ei saa perega koos olla kuna töötavad päevad läbi kuskil kaugemal ja kui palju saastatust kaasneb "arenenud" riigiks saamisega. Elamine kuskil suures majas ja päevast päeva kuskil kinnises ruumis töötamine ja töödeldud toidu söömine pole tegelikult inimlik vaid sarneneb rohkem biorobotiks olemisega.

Need Ecuadori džungli elanikud ja muud loodusega kooskõlas elavad rahvad on universumiga palju paremas ühenduses ja elavad inimväärikat elu. See on see, mille poole peaks tegelikult püüdlema. ;)

Päikesepoiss:
"Tahtevabadus on illusioon"

Ma pigem ütleks vastupidi. Kõik mis ma oma elus näinud ja õppinud olen... näitab mulle, et valikuvabaduse puudumine on illusioon mille lõksu langevad kõik inimesed. Kes suuremal, kes vähemal määral. Olgem julged vaadates enese sisse ja võtkem vastutus selle eest, mis valikud tehtud.

Navigatsioon

[0] Sõnum

[#] Järgmine lehekülg

[*] Eelmine lehekülg

Mine täisversiooni