Uue ajastu teadused > Vaimsed seadused

Puhas meel

(1/5) > >>

camilla:
1.Inimeste vaimsetel võimetel on mitu liiki ja astet:ühed on targad, teised rumalad; ühed heatahtlikud, teised on kurjad; mõned on kergesti mõjutatavad, teised on raskesti mõjutatavad; mõned on puhta meelega, mõned on tumestatud meelega. Kuid kui asi puutub Valgustusesse, on need erinevused tühised. Maailm on justkui järv täis kõige erinevamat tooni lootoseõisi. Mõned on valged, mõned on roosad, sinised või kollased, mõned kasvavad vee all, teiste lehed katavad veepinda või kerkivad koguni selle kohale. Inimkonnal on veelgi rohkem erinevusi.

Kõigil inimestel on selge ja puhas meel, kuid tavaliselt on see kaetud valedest arusaamadest tingitud maiste kirgede tolmuga. See eksiteel olev meel pole inimese põhiloomuseks; sellises meeles on midagi ülearust nagu majas viibiv kontvõõras või külaline, aga mitte peremees.

Kuu peitub sageli pilvede taha, kuid pilved ei liiguta teda paigast ega tuhmista tema hiilgust. Samuti ei tohi inimesed pidada oma eksiteel olevat meelt tõeliseks meeleks.

Meel, mida ei kõiguta elus ettetulevad asjaolud, mis kõikides asjaoludes ja tingimustes jääb alati puhtaks ja rahulikuks, on tõeline meel, ja just see meel peab olema peremeheks.

Ajutised tunded ja omadused nagu kurjus ja headus, armastus ja vihkamine, mida tekitavad igavesti muutuvad olud, on vaid hetkelised hoiakud, mille põhjuseks on inimmeelde kuhjunud eksiarvamused.

Inimesed näevad head ja halba, neile meeldib üks asi ja ei meeldi teine, nad eristavad olemist ja olematust ja haaratuna neisse püünistesse, kannatavad.

Ümaras nõus on vesi ümara kujuga, kandilises nõus kandiline, kuid veel endal pole mingit vormi. Inimesed unustavad sageli selle tõsiasja, isegi siis, kui nad seda mõistavad.


Raamatust:Buddha Õpetus

niux:
camilla  (aitahhkalli) (aitahhkalli) (aitahhkalli)

Jõhvikas:
Kes küll julgeks vaielda Buddhaga :)

niux:
Mina natuke julgeks ;)

delfiin:
camilla  (aitahhkalli)  et meelde tuletasid, huvitav, et inimesel tõesti ununevad mõned tõsiasjad  :)


niuxukene  ({) julguse eest  ;)

Navigatsioon

[0] Sõnum

[#] Järgmine lehekülg

Mine täisversiooni