Elamine > Tervis

Kui selg teeb liiga (Küllike Lukkonen)

(1/1)

Päiksekiir:
 :L :L :L

 99% inimestest, kes minu juurde jõuavad, kurdavad seljahädasid. Kel alaselg haige, kel ülaselg, kel väsib selg lihtsalt ära, kel lööb selg jalad alt jne. Mõnikord ei oska me isegi arvata, et meie jalahädad võivad tuleneda hoopis seljast. Nt. on kurtis üks klient jala suremist käimise ajal. Arst kahtlustas veenilaiendeid, mida ei tuvastatud. Tegelik põhjus peitus hoopis seljanärvi pitsumises. Tihti kaasneb seljahädaga ka puusaprobleem- puusad on erinevatel kõrgustel, nihkunud ette- või tahapoole. Sellisel juhul on vajalik kompleksne tervendamine. Lihtsalt selja või puusa ravimisest ei piisa.

Miks selg haigeks jääb?
Füüsiliselt vaadatuna langeb seljale, eriti alaseljale väga suur koormus. Selgroog hoiab inimest püsti. Mida suurem mass, seda raskem on selgrool jääda nn. nooreks. Selgroo muutustele aitavad kaasa istuv eluviis, sundasendid (pidev kummardamine, pidev arvutiga töötamine jpm.), toitumine, kukkumised, suurte koormuste tõstmine jne. Sundasendites töötavad teatud lihased ning teised lihased jäävad tööta, mistõttu lihaste töö ei ole enam sünkroonis. Ühed lihased on ülepinges ning teised alapinges.

Mõned inimesed ütlevad, et alaselg hakkas valutama pärast külmetamist. Seda tuleb pidada meeles, et radikuliidil ja külmetamisel pole omavahel mingit seost. Küll aga on külmetamisest põhjustatud eluenergia ja verevoolu aeglustumine, mis avaldub alaseljal ja seepärast me arvame, et külmetamise tulemusena oleme saanud radikuliidi. Külmetusest põhjustatud seljavalu saab tervendada teatud akupunktuuripunktide soojendamisega nii nõel- kui ka energeetilise ravi abil. Samuti on väga oluline venitamine valu piirile. Need, kes hakkavad oma seljaga kohe tegelema ega jää lamama, saavad külmetusest põhjustatud seljahädast üle 2-3 päevaga. Seega – venitamine, soojendavad salvid (vältige diclofenac´i! Soovitan Mirra soojendavat palsamit, mis on loodustoode ja toimib väga hästi.) ja puhastuskuur.

Istuv eluviis, eriti, kui ei pöörata tähelepanu jalgade õigele kõrgusele ja seljatugedele, viivad selgroolülide kokkuvajumiseni ning lõpuks ka närvi pitsumiseni. Nt. armastavad paljud autojuhid istuda poollamavas asendis. See on otsene surve alaseljale. Õige oleks istuda peaaegu sirgelt, asetades alaselja taha väikse padja.

Energeetilisest seisukohast vaadatuna on selgroo näol tegemist meie hakkama saamisega ning enesehinnanguga. Kuidas me arvame end Maa peal hakkama saavat – kas me oleme tugeva selgrooga või laseme me ennast kergesti välistel teguritel mõjutada? Kas tunneme ennast energilisena ja teotahtelisena või ootame, et meie eest elaks elu keegi teine? Kas oleme enesekindlad oma tegemistes või kahtleme oma ettevõtmistes ja võimetes? Enesekindluse puudumise korral on 99,9% juhtudest lisaks muule probleeme ka selgrooga. Lisaks sellele aspektile tuleb tähele panna, et selgroogu mööda liigub meie eluenergia. Kõik tšakrad on seotud selgrooga nii eraldi kui ka omavahel. Kui inimesele tundub, et tema kehas energia ei liigu, ta on pidevalt väsinud, on tihti tegemist selgrooprobleemiga.

Selgroo puhul on vaja pidada meeles seda, et alaseljavalu võivad põhjustada ka neerud. Seepärast on väga oluline tähele panna oma keha märguandeid, teha selgeks probleem ja selle põhjus, et oleks võimalik asuda tervisehäda likvideerima.

Kuidas saame me ise ennast aidata?

Iga inimene vastutab iseenda eest. Ehk siis igaüks meist saab hea seista oma tervise eest. Mitte keegi pole liiga noor ega liiga vana selleks, et oma kehaga aktiivselt tegelda. Meie ülesanne on olla oma kehale tänulikud ning  pakkuda oma hinge maisele kodule parimat. Keha on nagu meie parim sõber, keda tuleb armastada ning kelle eest tuleb hoolt kanda, ükskõik milline ta ka poleks.

Elu loomulikuks osaks olgu oma selgroo eest hoolitsemine. Tähtis on tema liikuvus ja õige rüht.  Isegi magades ei tohi selga unustada. Valida tuleks madrats, mis ei ole liiga pehme. Selgroole on kõige parem kõvem küljealune. Ka padi on ülioluline. See peaks toetama korralikult kaela. Nt. rullpadi, millega magavad hiinlased, on väga hea lahendus. Meie kaubanduses on pakkumisel patju, mis on kõvemast materjalist ja aitavad säilitada selgroo õiget asendit.

Kindlasti tuleb tegelda oma selgroo painduvuse säilitamisega. Öeldakse, et kel selgroog on painduv, läheb elust läbi painduvalt. Lihtsateks vahenditeks on painutusharjutused.

Nt. Seisa jalad õlgade laiuselt harkis, tõsta käed üles ja sügavalt sisse hingates painuta niipalju tahapoole kui võimalik. Välja hingates kummarda ette ja üritada kätega varbaid ja/või maad puudutada. Juhul kui kohe maad puudutama ei ulata, ära heida meelt. Harjutust iga päev sooritades paranevad nii tulemused kui ka enesetunne.

Samuti on hea rippuda, nt. puuoksa küljes. Niimoodi saavad, tänu Maa külgetõmbejõule, selgroolülid lahti venitatud.
Pole ilmselt vaja rääkida sellest, et oma rühi jälgimine on olulise tähtsusega. Eriti kehtib see nende kohta, kes palju istuvad. Selg peab olema sirge, kuid mitte pinges. Tihti kipume istuma sirge seljaga nii, et lükkame puusad liiga taha, tekib nn. nõgusselgsus. Selle vältimiseks on vaja selja taha panna padi või spets. seljatugi. Kontoritöötajatele on väga vajalik õige kõrgusega tool. Väga hea on ka jalapink. Ettevõtetes võiksid olla töötajate tarbeks lihtsad võimlemisvahendid, millega saab lõdvestada ja/ või tugevdada seljalihaseid, nt. võimlemispall.

Selgroost rääkides ei pääse üle ega ümber toitumisest. Väga kasulik on paastumine. Kes paastumisega alles alustab, peaks tegema nii: eelmise päeva õhtul süüa kergelt- natuke kohupiima, tomatit, kurki või puuvilja. Hommikusöök süüa taas kergelt- tatrapuder keefiriga; jogurtit; kodujuustu, kurk- tomat, banaan jms. Seejärel sel päeval rohkem ei sööda. Juua võib puhastavaid teesid, vett, gaseeritama looduslikku mineraalvett, vähemalt 1,5 liitrit päeva jooksul. Vesi ei tohi olla külm. Pigem soe ja/või leige. Pärast paastupäeva tuleb alustada taas kerge einega. Suvisel ajal võiksid inimesed üldse mõelda sellele, et organism ei vaja rasket toitu. Kasutame suve vitamiinide hankimiseks süües saadaolevaid taimi, marju, juur- ja puuvilju.
Hiina meditsiini aluseks võttes, ei tohi me suvel süüa külmi sööke ega juua külmi jooke. Eriti need, kel probleeme kehakaaluga. Kui juua palavaga külma jooki, kattub keha külma higiga ning paneb poorid kinni. Kuumus ei pääse kehast välja, ikka on palav, joome taas külma jooki. Külma enda sisse viimisega blokeerime energialiikumise, mistõttu on häiritud põrna töö ning kehakaal hakkab tõusma. Heaks lahenduseks on soojade jookide ja/ või tuliste söökide söömine. Vürtsid, mis annavad sooja, sobivad külmade söökide- jookide kõrvale ideaalselt. Alati saab kombineerida toitu nii, kuidas kehale on kõige parem.

Ravimtaimedest võivad abiks olla põldosjatee, mis annab üldiselt liigestele, k.a. selgroole, painduvust.
Samuti soovitan teha loorberileheteed, mis on väga hea kõikide liigeste, k.a. selgroo, puhastamiseks ladestunud sooladest.

5 g peenestatud loorberilehte, 300 ml vett. Keeta 5 min. See tuleb kallata termosesse, lasta tõmmata 3-4 tundi, kurnata. Tõmmist juua väikeste lonksudega, jagades see kogus 12 tunnile. Juua tuleb kindlasti lonkshaaval, kuna võib tekitada verejooksu. Selliselt juua teed 3 päeva jooksul. Nädal pärast 3 päevast kuuri korrata. Esialgu võiks puhastuskuuri teha 1 kord kvartalis. Hiljem 2 korda aastas – kevadel ja hilissügisel. PS! Kel on probleeme mao- või kaksteissõrmiksoole haavanditega, ei tohi sellist puhastuskuuri läbi viia!

Energeetiline ravi annab edukalt tulemust ka selgrooprobleemide puhul. Energeetiliselt on võimalik liigesed nn. uuesti üles ehitada ja määrida. Tervendaja tervendab inimest alati 100%, lõplik tervenemine sõltub inimesest – kui kiiresti on ta valmis vastu võtma tervenemist, kui kiiresti saab ta aru oma mõttemaailmast, kui positiivselt on inimene meelestatud jne. Pole olemas ravimatuid haiguseid! On uskumine ja teadmine, et kõik me oleme sündinud olema terved, elurõõmsad, aktiivsed!

Paindlikku eluviisi!

Armastusega,
Küllike

 :L :L :L


Päiksekiir:
http://kyllike-lukkonen.blogspot.com/2013/06/kui-selg-teeb-liiga.html

Navigatsioon

[0] Sõnum

Mine täisversiooni