Uue ajastu teadused > Poolekesed

Nii saassis omadega-Pooleke või mitte?

(1/3) > >>

Mann:
Mida teie arvate sellest loost?


Umbes 6 kuud tagasi tutvusin toreda sõbrakesega.Ta ei ela otseselt Eestis aga käib siin tihti.Palusin Jumalat ja Inglitelt kindlat (ilmutust), nägemust näiteks unes,kas ta on see õige.
Ja,siis hakkas pihta...-kui ta Eestisse jõudis jäin mina korralikult haigeks,või kui ta helistas olid minul juba teised plaanid,mida muuta ei saanud ja pidime kokkusaamise edasi ükkama.Kui ta uuesti paariks päevaks koju tuli, olin mina pikad päevad tööl ja töölt ära tulla ei saa ju.Nüüd mõni päev tagasi tuli ta jälle paariks päevaks koju ja minul 2 päeva nii halb olla-pea valu,süda paha ja kobisin voodisse.Nüüd on tekkinud tõeline hirm,kui ta tuleb,mis nüüd jälle juhtub ja lähen juba praegu endast nii välja ja hakkab täiesti paha,keerama.
Kas see on siis vastus mulle kõrgemalt,et see ei ole minu poolekene, sest meil on pidevalt takistused ees ja kas tõesti kõrgemalt antakse märku nii,et jääd sellel hetkel raskelt haigeks?
Olen saatnud palve ka kanalisse ja aga tundub,et kõik läheb järjest keerulisemaks.
Aga muidu on meil väga hea läbisaamine,klapp aga...

Olen nii segaduses,et olen juba kõigest loobumas ja mul on tunne,et temagi. ???

habe:
Tahtsin kunagi oma tütart ühe oma noore ja väga perspektiivika kolleegiga tutvustada. Viisin nad kokku, ühte ruumi, kus nad ühel hetkel seisid - seljad vastakuti. Mõtlesin, et kui neile on määratud kohtuda, siis ei ole minul vaja enam midagi rohkemat teha. Nad ei märganud teineteist...  Aastaid hiljem oma tolle kolleegi elukäiku jälgides olen oma suhtumist temasse muutnud ning olen pigem tänulik, et kõrgem juhtimine minu arvamistele peale jäi...   (R)

Kui see on sinu saatus, siis lähed ka haigena ja/või kõige muu arvelt.
Kui see sinu saatus ei ole, siis see seda lihtsalt ei ole...

Ja veel - siin pesas on millegi pärast kõik mehed poolekesed, sina kohtusid "sõbrakesega". Lugedes arvasin esmalt et räägid mingist sülekoerast.
Eesti keeles on üldreeglina tavaks lisandi -ke tarvitamine kellegi/millegi suhtes, kes/mis tarvitajast kogult oluliselt väiksem on.
Nii kõlab mehesuust naisele "Kallike" asjakohaselt, vastupidi aga sutsu veidralt...

Rahulikku hommikut!  :L

Liis:
Üsna selged vihjed :P Kuskilt lugesin, et kui tegu õige poolekesega, siis peaks hoopis tervenemine algama.
Mul ka sarnane kogemus, kus tahtsime kogu aeg kokku saada, aga kuidagi ei õnnestunud. Väga täpselt ajastatud takistused tulid vahele. Aga me ikka punnitasime ja lõpuks saime ka kokku, aga jah... :D See oli minu vaba tahe ja tahtsin seda kogemust endale. Sain vitsad kätte ja tegelikult olen päris tänulik, et asjad selgeks said. Muidu võib-olla olekski midagi õhku rippuma jäänud.

Liizu:

--- Tsiteerin: habe järgi detsember 06, 2011, 07:56:27 ---
Eesti keeles on üldreeglina tavaks lisandi -ke tarvitamine kellegi/millegi suhtes, kes/mis tarvitajast kogult oluliselt väiksem on.
Nii kõlab mehesuust naisele "Kallike" asjakohaselt, vastupidi aga sutsu veidralt...

--- Lõpeta tstitaat ---

Vabanda Habe aga mulle tegi see veidike nalja....nimelt asi selles,et ma kujutasin ette kuidas vähe korpulentsem naine jääb sellest hellitusest ilma ,kuna ta kogult ehk kobedam,kui meespool. Äkki annaks ka nendele korpulentsetele võimaluse :P ;) ja miks ka mitte meestele, olemaks Kallike või siis sõbrake.....no kui ta on nii armas, et on tahe sedasi kutsuda,siis vist üldreeglid ei loe. :)

habe:
Kallis Liis
Erinevalt sinust vaatan ma sellele küsimusele mehe silmadega, pealegi suht pika mehe silmadega. Ma ei tunne et se "ke" mulle haakuks. Lühematel - vähematel meestel on aga üldreeglina pisike Napoleoni kompleks põuetaskus ja kui neile see "ke" kandikul ette pannakse, võtavad nad seda sisimas pigem valuliselt.
Soovimata üldistusi teha julgen arvata, et ka korpulentsemate õrnema soo esindajate juures on see "ke" kaheldava väärtusega kompliment, mida annaks lihtsalt asendada millegi muu ja siiramaga...

Loomulikult on siin tegemist vaid kitsalt minu subjektiivse arusaamaga ümbritsevast .   (R)

Navigatsioon

[0] Sõnum

[#] Järgmine lehekülg

Mine täisversiooni